Magiel Artystyczny

Wernisaż wystawy

"Wśród zapomnienia"

Magiel Artystyczny z dumą prezentuje relacje z wernisażu wystawy autorstwa Filipa Biegańskiego. Wydarzenie odbyło się 25 sierpnia 2022 roku w budynku Collegium Historicum na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako stowarzyszenie wsparliśmy Twórcę dbając przy tym o dziedzictwo kulturowe naszego regionu. 

Zajęcia rękodzielnicze

Zrób to sam!

Warsztaty rękodzielnicze w Maglu Artystycznym są idealnym miejscem na spełnienie swoich wizji twórczych w różnych dziedzinach. Oferujemy między innymi warsztaty z filcowania na mokro oraz z wykorzystania papieru jako wiklina papierowa w formie własnoręcznego recyklingu.

Cykl sąsiedzkich

warsztatów fotograficznych

Sąsiedzkie warsztaty fotograficzne odbyły się w Maglu Artystycznym pod okiem prowadzącego Filipa Biegańskiego. Każde spotkanie dotyczyło innej części tej dziedziny a sam program został rozpisany dla osób dopiero zaczynających odkrywać tę dziedzinę sztuki. W ramach warsztatów odbył się również wspólny spacer fotograficzny razem z Panem Tadeuszem Lisieckim. Ze zdjęć uczestników powstała wystawa fotograficzna podsumowująca zgormadzoną wiedzę.

Przedstawienie sąsiedzkie pt.
"Na śmietniku w dzień sprzątania, takie słyszy się gadania."

Przedstawienie odbyło się 23 listopada 2022 roku w Ognisku na Fyrtlu. Aktorami zostali mieszkańcy Piątkowa, którzy zgłosili się jako ochotnicy na warsztaty teatralne z motywem ekologicznym. Większość stroi użytych w przedstawieniu została wykonana ze śmieci przeznaczonych do recyklingu. Sam występ edukował na temat segregacji odpadów. 

Wystawa zdjęć uczestników warsztatów fotograficznych.

Oto zapowiadana wystawa zdjęć uczestników tegorocznej edycji warsztatów fotograficznych organizowanych przez Magiel Artystyczny. Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w wystawie oraz życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z fotografią. 

 

Zdjęcia autorstwa:
Ewa Kiereta

Szymon Dryjański

Tadeusz Sławomir Lisiecki | Na Szagę

Jakub Madejczyk

Filip Biegański


 

Oficjalne otwarcie Magla Artystycznego

Otwarcie odbyło się 4 września 2022 roku obok bloku numer 15 na Osiedlu Zygmunta Starego. Zakończyło się ogromnym sukcesem a frekwencja udowodniła nam jak bardzo takie miejsce jak Magiel Artystyczny jest potrzebne na mapie Piątkowa. W trakcie wydarzenia swoje przedstawienie plenerowe zaprezentował teatr AszTeatr oraz udostępniona została garderoba dla najmłodszych i nie tylko. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku dla każdego i wielu sąsiedzkich pogawędek!

Poznań

os. Zygmunta Starego 15A

Strona Główna

Sprawdź naszego

 Facebooka

Nasz Facebook

E-mail: magielart@op.pl

Polityka Prywatności

Telefon:

601 581 905

Formularz kontaktowy